DOVOLENÁ

22.7.  -  2.8.2024
 

Pro akutní případy zastupuje MUDr. Martin Plšek, Vrchlického 51, Polička.

Na ošetření je potřeba se dopředu telefonicky objednat nejlépe od 8 do 10 hod na tel. 461 723 047. Ordinační doba je dostupná na webových stránkách www.plsekpediatr.cz

Pondělní odpoledne MUDr. Plšek o prázdninách neordinuje, akutní případy 22.7. a 29.7. v odpoledních hodinách (14-15h) po tel. domluvě ošetří MUDr. Jana Šíchová, Riegrova 25, Polička, telefon: 461 725 577.

----------------------------------------------------

Informace pro rodiče

Posudky o zdravotní způsobilosti dětí na tábory jsou platné 2 roky (pokud nedojde ke změně zdravotního stavu).

Doporučujeme si je okopírovat pro použití v dalším roce.

---------------------------------------------------

Nepovinné očkování

Celoročně nabízíme nepovinné očkování proti invazivním meningokokovým infekcím, které je hrazeno dětem ve věku 14 – 15 let ze zdravotního pojištění. Proti meningokokům sk. B je vakcína dvoudávková a aplikuje se s odstupem min. jeden měsíc a proti meningokokům sk. A,C,W,Y je vakcína jednodávková. Odstup mezi prvními dávkami obou vakcín musí být alespoň dva týdny.
 

Dále nabízíme nepovinné očkování proti zhoubným i nezhoubným onemocněním způsobeným lidskými papilomaviry (HPV). Dětem ve věku 11 – 14 let je hrazeno ze zdravotního pojištění. Vakcína je dvoudávková a aplikuje se s odstupem 6 měsíců.
 

Podrobnější informace o těchto a dalších nepovinných očkováních, které zdravotní pojišťovny zpravidla nehradí (proti rotavirům, klíšťové meningoencefalitidě, žloutence typu A, planým neštovicím) vám poskytneme v ordinaci.